Ανοιχτοί λογαριασμοί σε Μάντσεστερ και Βαρκελώνη

Τετάρτη 2 Απριλίου 2014

Στο Ολντ Τράφονρτ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Βίντιτς στο 58ο λεπτό, όμως η Μπάγερν που ήταν ανώτερη ισοφάρισε με τον Σβαϊνστάιγκερ 10 λεπτά αργότερα και το ματς έληξε ισόπαλο 1-1.Ο επαναληπτικός, την επόμενη Τετάρτη στο Μόναχο, με τους Βαυαρούς να μην έχουν στη διάθεσή τους τον Σβαϊνστάιγκερ, ο οποίος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη στο 90.
Στο «Καμπ Νου» Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο Μαδρίτης θα ...ξεκαθαρισουν τους λογαριασμούς τους για το Τσάμπιονς Λιγκ – έχουν λογαριασμό και στο ισπανικό πρωτάθλημα- στις 9 Απριλίου.
Η Ατλέτικο προηγήθηκε στο 56 με ένα εκπληκτικό βολέ του Ντιέγκο΄. Η Μπαρτσελόνα πίεσε , η Ατλέτικο οπισθοχώρησε, ο τερματοφύλακάς της αντιδρούσε αποτελεσματικά στα μακρινά κυρίως σουτ των μπλαουγκράνα αλλά δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα στο 71΄ όταν ο Ινιέστα βρήκε εκπληκτικά τον Νεϊμάρ, ο οποίος ισοφάρισε.