Η 19χρονη που συνελήφθη για τη δολοφονία ενός άνδρα που γνώρισε μέσω του ίντερνετ σόκαρε τις αρχές της Πενσιλβάνια όταν ισχυρίστηκε ότι έχει σκοτώσει τουλάχιστον άλλους 22 ανθρώπου
«Όταν έφτασα τους 22 σταμάτησα το μέτρημα» φέρεται να δήλωσε η 19χρονη Μιράντα Μπαρμπούρ, σε συνέντευξή της στην τοπική εφημερίδα Daily Item.
Όπως είπε έχει εμπλακεί σε σέχτα σατανιστών. Τον περασμένο Δεκέμβριο, προσήχθησαν η 19χρονη και ο σύζυγός της για τη δολοφονία του 42χρονου Τρόι Λαφεράρα, με τον οποίο είχε κλείσει ραντεβού εκείνη μέσω του ιστοτόπου αγγελιών Craigslist. Ο άνδρας είχε βρεθεί νεκρός σε ένα σοκάκι. Σύμφωνα με τις εισαγγελικές αρχές, ο σύζυγος ήταν κρυμμένος κάτω από μια κουβέρτα, στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου, όταν η γυναίκα του συνάντησε τον 42χρονο.

Εκείνος τον έπνιξε με ένα καλώδιο ενώ εκείνη τον μαχαίρωσε περίπου 20 φορές.

Δεν είναι σαφές εάν η αστυνομία έχει κάποιες ενδείξεις ότι η Μιράντα Μπαρμπούρ συνδέεται όντως με άλλες δολοφονίες εκτός από εκείνην του Λαφεράρα.
gazzetta.gr
Ο Αστέρας Τρίπολης εκμεταλλεύτηκε τα τραγικά λάθη της άμυνας του ΠΑΟΚ και νίκησε την ομάδα της Θεσσαλονίκης με 2-1, διατηρώντας το αήττητο στην έδρα του, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα.
Ο «δικέφαλος» προηγήθηκε στο σκορ με τον Αθανασιάδη στο 60ο λεπτό, αλλά στη συνέχεια η άμυνα του τον πρόδωσε και η ομάδα της Τρίπολης πήρε τη νίκη με τα γκολ των Γκοϊάν (65′) και Χουάνμα (78′).
Ο Αστέρας Τρίπολης εκμεταλλεύτηκε τα τραγικά λάθη της άμυνας του ΠΑΟΚ και νίκησε την ομάδα της Θεσσαλονίκης με 2-1, διατηρώντας το αήττητο στην έδρα του, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα. - See more at: http://arouraios.gr/2014/02/me-2-1-epiblithhke-o-asteras-tripolhs-epi-tou-paok/#sthash.NU7mgWOd.dpuf